Čtvrtek 01. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

01.06.2023 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 8 - Oblačno

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

Zimní údržba v kraji zatím vyšla na více než 33 milionů

21. března 2023 - 18:21

Zpět na seznam článků

Podle smluvních dodavatelů

Zimní údržba v kraji zatím vyšla na více než 33 milionů

ilustrační snímek zdroj: ŘSD

Končí poslední měsíc oficiální zimní údržby stanovené zákonem každoročně na první listopad až poslední březen. Sypače jsou připraveny zasáhnout i mimo dané období, nicméně kalendářní závěr současné sezóny dovoluje naznačit celkové letošní hodnocení.

Souhrnným pohledem nenastaly žádné zásadní komplikace sjízdnosti silnic I. třídy a některých dálnic v kraji, které pro Ředitelství silnic a dálnic ČR udržují externí subjekty. „Smluvní dodavatelé zimní údržby reagovali na vývoj počasí dle směrodatného Plánu zimní údržby, v rámci dostupných možností byly operativně ošetřeny všechny svěřené komunikace včetně nejproblematičtějších částí silnic I/11, I/35, I/44 a I/60 na severu Olomouckého kraje,“ uvedl tiskový mluvčí ŘSD Miroslav Mazal, který upřesnil: „Za měsíce listopad, prosinec, leden a únor bylo spotřebováno téměř 4,3 tisíce tun soli a bezmála 1 220 tisíce litrů solanky. Faktury přesahují  třiatřicet milionů korun bez DPH a nutno podotknout, že statistiky ještě nebyly uzavřeny, protože zimní údržba pokračuje.“

Uvedená čísla platí pouze pro hodnocení dodavatelských služeb, které pokrývají silnice I. třídy a menší části dálnic. Kromě smluvených dodavatelů se o zimní údržbu v Olomouckém kraji stará také Ředitelství silnic a dálnic ČR prostřednictvím SSÚD (středisek správy a údržby dálnic) evidovaných v samostatných statistikách.

Autor: red., Miroslav Mazal, zdroj foto: ŘSD

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: ŘSD

Další články z rubriky

Do roku 2026 vyjede téměř sto šedesát nových regionálních vlaků

Do roku 2026 vyjede téměř sto šedesát nových regionálních vlaků

Národní dopravce představuje miliardovou investici

Během muzejní noci vyjedou parní vlaky

Během muzejní noci vyjedou parní vlaky

Otevře se depozitář ČD Muzea

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.