Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 14. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve vozidle

13.08.2020 - Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve...

Počasí

14.08.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 18 - Bouřky

15.08.2020 - Sobota

Teplota: 23 / 18 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dožínky Olomouckého kraje již tento víkend

29. srpna 2017 - 08:13

Zpět na seznam článků

Výstaviště provoní sláma

Dožínky Olomouckého kraje již tento víkend

ilustrační snímek zdroj: Olk

Dožínky Olomouckého kraje a hospodářská výstava zemědělských strojů a zvířat – to je projekt obnovené tradice, který se už potřetí vrací na Výstaviště Flora v Olomouci. Slavnost zemědělců se letos koná 2. a 3. září.

Na své si přijdou milovníci přírody, techniky, prvotřídních potravin i historie. „Tuto akci podporujeme dlouhodobě. Stejně tak se ale snažíme pomoc samotným zemědělcům – jde například o propagaci regionálních potravin či výrobků. Máme také dotační program na podporu venkova, lesního hospodářství a včelaření. V neposlední řadě pak klademe důraz na výuku v námi zřizovaných středních zemědělských školách. Jsem přesvědčen, že například prezentace techniky a zvířat pomůže zájemcům o studium získat k zemědělství kladný vztah,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Během dožínkového víkendu budou k vidění nejmodernější zemědělské stroje i pomůcky, které naší předkové používali při práci na poli. „Farma ve městě“ pak představí skot, ovce, kozy, koně, králíky, drůbež a holuby. Lákadlem je také prezentace a ochutnávka těch nejkvalitnějších výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina a Výrobek Olomouckého kraje. Chybět nebudou ani hudební vystoupení.program zdroj: Olk

Vrcholem se stane požehnání úrodě, vysvěcení věnců a jejich předání nejlepším hospodářům.„Rozpočet dožínek dosahuje jednoho a půl miliónu korun. Bez finanční podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouce bychom se neobešli. Zvu všechny obyvatele regionu, aby mezi nás přišli,“ uvedl předseda představenstva Agrární komory Olomouckého kraje Josef Hlavinka, která akci pořádá.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.