Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kapely se mohou přihlásit na 15. Blues Aperitiv

29. října 2014 - 08:11

Zpět na seznam článků

Dva výherci si zahrají již na XX. Blues Alive 2015

Kapely se mohou přihlásit na 15. Blues Aperitiv

Blues Aperitiv 2014 foto:sumpersko.net

Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu. "Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2015, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury," uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Vladimír Rybička foto:sumpersko.net

Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! "Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiným českých festivalech či na přehlídkách v Polsku," dodává ředitel.

Termín pro 15. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 21. března od 19.00 hodin. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Podmínky zařazení do výběru: Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu polak@dksumperk.cz Uzávěrka přihlášek je letos už 17. ledna 2015!

Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. "Ze všech přihlášených kapel bude vybráno sedm postupujících + dva náhradníci. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky," upřesnil produkční Ondřej Polák.

porota Blues Aperitiv foto:sumpersko.net

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely. Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr! Muzikanti mohou poslat buď klasické CD na adresu DK Šumperk a označit obálku heslem „Blues Aperitiv“, nebo demosnímek pošlou mailem jako MP3 (stačí 3 ukázky). Možné je také zaslat link na elektronický přehrávač.

Autor: red.,d.k.

Fotogalerie

Blues Aperitiv 2014                  foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.