Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Letošní Horská výzva mění podobu

06. února 2017 - 23:37

Zpět na seznam článků

Šumava se musela posunout a na závodníky čekají atraktivní trasy

Letošní Horská výzva mění podobu

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

Velké změny chystají pořadatelé pro letošní sedmý ročník Rock Point – Horské výzvy. Pětidílný seriál horských běhů a trekingu totiž dostane nové, velmi atraktivní trasy. Ubydou asfaltové pasáže a přibydou oblíbené trailové. Za každou zastávkou navíc bude stát zkušený ambasador, který se na vytváření dané trati podílel. S tím také přišly první změny původně naplánovaného kalendáře.

Aby se novinky mohly promítnout v plném záměru, museli pořadatelé přeložit úvodní závod na Šumavě. „Vím, že si mnozí už termíny zapsali a podle nich začali plánovat sezónu, a tak doufám, že to účastníky nerozladí, ale osobně jsem velmi rád, že pořadatelé vyslyšeli moji prosbu a posunuli termín prvního závodu. Díky tomu mohla vzniknout trať, o které jsem přesvědčený, že udělá naopak velkou radost všem startujícím. Ty změny jsou hodně zásadní,“ sdělil Tomáš Bystřický, zkušený běžec, který jako znalec místních lokalit připravoval právě trasu šumavské zastávky ve spolupráci s horskou službou.

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

Právě na Šumavě měla letošní Horská výzva odstartovat. Pořadatelé ji měli na programu v polovině dubna. Nově se tato zastávka poběží ve druhé polovině července (21. - 22. července.) „V dubnu tam opravdu není možné připravit tak atraktivní trasu. V podstatě by to bylo ještě horší než loni a to samozřejmě nikdo nechtěl,“ podotkl Bystřický.

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

Ostatní závodní víkendy zůstávají beze změny. Seriál tak odstartuje koncem května (26. -27. května) v Beskydech, pokračuje se v Krušných horách (30. června -1. července), šumavský díl je třetí v pořadí (21.- 22. července). Následovat budou Jeseníky (11. - 12. srpna) a sérii uzavřou Krkonoše (22. - 23. září.). „Přestože jsme šumavský závod jen přesunuli, stále je mezi zastávkami spoustu času a několik týdnů volna. Nikomu by to nemělo příliš narušit přípravu a já jsem přesvědčený, že ta změna za to stála,“ řekl ředitel závodu Pavel Zitta.

Registrace do závodů na Šumavě a v Krušných horách, tedy na nichž se Tomáš Bystřický podílel, má odstartovat 1. března na webu závodu, kde jsou už nyní zavěšeny nové trasy k prohlédnutí.

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

Svůj podíl na přípravě má i náčelník horské služby Šumava Michal Janďura.

Kombinace zkušených spolupracovníků slibuje především velký zážitek pro účastníky. „Troufám si říci, že šumavská zastávka byla loni tou nejslabší. Teď se její podoba hodně změnila. Běžci nyní Šumavu poznají jinou, pěknou a náročnou, a osobně budu velmi rád, když si ji přijdou zkusit,“ těší se na novou podobu Bystřický, když současně nastínil, na co se závodníci mohou těšit. „Trať se poběží v opačném směru. Zatímco loni se do cíle sbíhalo z Pancíře, letos se začne výběhem. Rámcová podoba zůstala zachována, ale místa jsou propojena lepšími cestami. Určitě se nám podařilo o nějakých padesát procent stáhnout asfalt. Jsou tam prakticky jen nezbytné přeběhy. Těm se nedá zcela vyvarovat, ale sám se na letošní závod těším,“ dodal spokojeně Tomáš Bystřický, který zve nové i stávající účastníky k letošní sérii Rock Point – Horské výzvy.

Autor: red., P. Pátek, foto: PatRESS.cz

Fotogalerie

RP - Horská výzva 2016            foto: PatRESS.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.