Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 05. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

TFA: Hasiči v Jičíně brali stříbro a bronz

05.05.2024 - TFA: Hasiči v Jičíně brali stříbro a bronz - Na úvod...

Počasí

05.05.2024 - Neděle

Teplota: 24 / 10 - Oblačno

06.05.2024 - Pondělí

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nová léčba pacientů po infarktu myokardu

13. prosince 2023 - 12:21

Zpět na seznam článků

Ve FN Olomouc

Nová léčba pacientů po infarktu myokardu

ilustrační foto: zdroj archiv FNOL

Méně zatěžující pro pacienty a levnější pro zdravotnický systém. V pondělí 11. prosince zahájili odborníci z Komplexního kardiovaskulárního centra I. interní kliniky - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc druhou část evropského programu Profid, která má zefektivnit a zároveň zjednodušit léčbu pacientů po infarktu myokardu.

Olomoucká kardiologická klinika je první v České republice a zároveň druhá v celé EU, která se do projektu financovaného z evropských peněz zapojila. „Projekt Profid má posunout znalosti o problematice pacientů s náhlou srdeční smrtí po infarktu myokardu na nejnovější úroveň. První, analytická část programu probíhala od roku 2018 a bylo v rámci ní sledováno více než dvě stě tisíc pacientů z celé Evropské unie. Výsledkem bylo mimo jiné několik odborných publikací a hlavně obsáhlý materiál pro druhou část programu, která začíná nyní. A jsme pyšní na to, že jako jedni z prvních můžeme být její součástí,“ kvituje přednosta I. interní kliniky - kardiologické FN Olomouc profesor Miloš Táborský, jenž je národním koordinátorem randomizované studie, která běží od 5. prosince.

Druhé fáze projektu se na olomoucké kardiologické klinice zúčastní celkem čtyři sta pacientů ve dvou větvích. „V první bude lidem po infarktu myokardu standardně jako doposud zaveden kardioverter-defibrilátor. Ve druhé větvi bude poskytována zcela inovativní léčba, pro ně méně zatěžující a zároveň levnější. Předpokladem je, že se druhý přístup ukáže jako vyhovující, již nyní má potenciál změnit celosvětové postupy v léčbě těchto pacientů,“ dodává profesor Miloš Táborský s tím, že vyhodnocení druhé části programu proběhne po dvanácti a čtyřiadvaceti měsících od jeho spuštění.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

ilustrační foto: zdroj archiv FNOL
ilustrační foto: zdroj archiv FNOL
ilustrační snímek                           zdroj: archiv FNOL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.