Pátek 19. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba v letním období eviduje přes tisíc dvě stě výjezdů

18.07.2024 - Horská služba v letním období eviduje přes tisíc dvě...

Počasí

19.07.2024 - Pátek

Teplota: 27 / 15 - PoloJasno

20.07.2024 - Sobota

Teplota: 27 / 14 - PoloJasno

Psí redaktor Dasty se stal tváří Šumperského Hafana 2014

31. května 2014 - 13:54

Zpět na seznam článků

Pozvánka zlatého retrievera tentokrát z psího nebe

Psí redaktor Dasty se stal tváří Šumperského Hafana 2014

psí redaktor Dasty foto:sumpersko.net

„Nezapomeňte, že se koná Šumperský Hafan. Mí kamarádi mají datum poznamenané v kalendáři. Tak si udělejte čas a doprovoďte je na největší psí akci,“ zval Dasty na 6.ročník. Snímek překrásného zlatého retrievera na plakátu návštěvníky láká i letos.

Tentokrát však Dasty zve z psího nebe. „Máte šanci přihlásit svého psího kamaráda do soutěže a vyhrát! Bohužel nemůžeme volit my, chlupáči, ale důvěřujeme vám, že zvolíte toho nejroztomilejšího, nejšikovnějšího a nejposlušnějšího, aby si vítěz mohl odnést titul Šumperský Hafan,“ vysvětloval Dasty naposledy.

Šumperský Hafan 2012

Jak se to přihodilo, že se zlatý retriever stal psím redaktorem? Sám o tom napsal:„Jsem novinářský pes, protože ležím pod stolem, na němž moje panička píše články. Tak jsem toho už dosti pochytil a rád bych se podělil o své zkušenosti a zážitky.“

Psí redaktor radil lidem, jak se chovat parném létě, kdy jejich čtyřnohým miláčkům hrozí úpal či úžeh, vysvětloval, co dělat v případě úrazu nebo když psa popíchá bodavý hmyz. Žádný z předchozích ročníků Šumperského Hafana se bez něj neobešel. V podhůří Jeseníků, kde Dasty žil od roku 1997, byl známý a populární především mezi dětmi.

Šumperský Hafan 2011

Letos už bohužel oblíbenou psí show nenavštíví. Předchozí ročník byl jeho poslední. Táhlo mu už na patnáctý rok, což je pro psa úctyhodný věk. Špatně chodil, necítil se nejlépe. Přesto se vzchopil a ještě naposledy se na pár chvil přišel podívat se svým páníčkem do Pavlínina dvora. Brzy nato jeho život vyhasl, patnáctých narozenin, které by slavil 6.prosince se již nedočkal.

Organizátoři Šumperského Hafana na něj však nezapomněli. Úctu mu vzdali tím, že rozesmátý Dasty zdobí plakáty zvoucí na soutěže psí krásy a poslušnosti.

pozvánka

I letos platí Dastyho slova: „Je na co se těšit! Nezmeškejte vy ani vaši chlupatí mazlíčci. Soutěžit může jen padesát psů, kteří se také zapojí do internetové soutěže Hafan Sympaťák... Jo, a také jsem zvědavý, stejně jako vy, co předvedou mí chlupatí kolegové na módní přehlídce. Doufám, že tam bude něco sexy!"

Šumperský Hafan 2012 - první módní psí přehlídka

Sedmý ročník Šumperského Hafana, který Dasty jistě bude sledovat z psího nebe, se odehraje v neděli 22.června v Pavlínině dvoře.

Registrace soutěžících psů začínají ve 12.30, divákům se areál muzea otevře ve 14 hodin. V prvním kole se bude vybírat miss psí sympatie, v druhém nejposlušnější a nejšikovnější hafan. Celkově nejúspěšnější pes získá titul Šumperský Hafan 2014. Novinkou letošního ročníku bude první psí průvod a Dog Sessions pro všechny, kdo chtějí předvést, co jejich miláček umí. Dasty by si jistě rád poslechl hudební produkci kapely My, ale také pouličních muzikantů a potěšil by se pohledem na děti skotačící na připravených atrakcích. Labužníkům by doporučil ochutnávku dobrot oceněných značkou Regionální potravina. Při vystoupení mažoretek i manekýnek by pochvalně koulel očima.

Spokojeně by sledoval veškerý ten mumraj a hemžení kolem a radil lidem, ať nezmeškají příležitost a prohlédnou si muzejní výstavy, které budou zpřístupněny zdarma. A hlavně by nezapomněl upozornit na kamarády v nouzi, kterým pomáhají adopce. „Přineste piškoty a nekazící se mňamky pro pejsky. Co se na Hafanovi vybere, na tom si pošmáknou kamarádi v útulcích,“ řekl by Dasty.

psí redaktor Dasty

Cožpak neslyšíte to blafání shůry? Támhle za obláčkem se ozývá:„Lidičkové, tolik zábavy jen za desetikačku. No nebuďte hloupí, neváhejte a přijďte. Domluvil jsem. Haf!“

Autor: Vladimíra Krejčí

Fotogalerie

psí redaktor Dasty             foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Cyklista v Šumperku spadl na vozovku

Cyklista v Šumperku spadl na vozovku

Za vozidlem si neponechal bezpečnou vzdálenost

Neviditelný svět pod nemocnicí

Neviditelný svět pod nemocnicí

Podzemí FN Olomouc křižuje kilometr kolektorových chodeb

Vyplnila dotazník, napsala esej

Vyplnila dotazník, napsala esej

Poté jeden den stínovala britského velvyslance

Exkluzivní Fotogalerie

Šumperk 2024

Šumperk 2024

Fotek: 43
Přidáno: 08.07.2024

Den Policie ČR 2024 II.

Den Policie ČR 2024 II.

Fotek: 97
Přidáno: 23.06.2024

Den Policie ČR 2024 I.

Den Policie ČR 2024 I.

Fotek: 62
Přidáno: 23.06.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.