Řidiči v kraji zaplatili sto tisíc korun
13. února 2025 - 12:18
Během středy 12. února

ilustrační snímek zdroj: archiv
Policisté z Olomouckém kraje se ve středu 12. února zaměřili v rámci krajské dopravně bezpečnostní akce na řidiče, zdali se při řízení vozidel plně věnují této činnosti.
Policejní hlídky zkontrolovaly na tři sta vozidel. „Při akci zjistily osmdesát jedna dopravních přestupků a téměř všechny vyřešily na místě. Řidiči na pokutách zaplatili sto pět tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman, který upřesnil: „Osm z nich za držení telefonu při řízení, čtyři za jízdu bez použití bezpečnostního pásu, osmnáct za špatný technický stav vozidla, dvanáct za jízdu po dálnici bez dálniční známky a tři desítky řidičů za překročení rychlosti.“
Policisté přistihli i dva řidiče pod vlivem alkoholu a u šesti motoristů zjistili nedoplatky za dopravní přestupky. „Pět z nich je uhradilo na místě a jeden to odmítl. Policisté mu tedy odebrali z vozidla registrační značky. Vráceny mu budou, až po uhrazení nedoplatku. Upozorňujeme řidiče, že v dopravních kontrolách budeme pokračovat,“ dodal mluvčí Hejtman.
Autor: red., pis. L. Hejtman
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.