Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 13. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zimní příhody Včelích medvídků

12.11.2019 - Zimní příhody Včelích medvídků - Připravilo Divadlo...

Počasí

13.11.2019 - Středa

Teplota: 6 / 3 - obcasny-Déšť

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Společnost PMŠ bude řídit právník z Jeseníku

15. dubna 2015 - 22:11

Zpět na seznam článků

„Usednu do horkého křesla,“ říká nově vybraný šéf

Společnost PMŠ bude řídit právník z Jeseníku

Patrik Tomáš Pavlíček bude nově řídit Podniky města Šumperka zdroj foto: P. T. Pavlíček

Podnikům města Šumperka bude šéfovat Patrik Tomáš Pavlíček, dosavadní úředník jesenické radnice.

Rozhodlo o tom představenstvo společnosti, jejímž jediným akcionářem je město Šumperk. „V pondělí 13. dubna proběhl ústní pohovor se třemi přihlášenými uchazeči. Posouzení a výběr ředitele provedlo představenstvo společnosti PMŠ. Po pohovoru s jednotlivými uchazeči, kdy každý z nich představil svou koncepci řízení společnosti a poté zodpovídal dotazy členů představenstva, byl jednomyslně všemi členy vybrán Patrik Tomáš Pavlíček z Jeseníku, v současné době vedoucí oddělení právního a personálního Městského úřadu Jeseník,“ uvedl Tomáš Spurný, předseda představenstva PMŠ a šumperský místostarosta.

Tomáš Spurný, předseda představenstva PMŠ a šumperský místostarosta foto: sumpersko.net

Pavlíček má podle něj zkušenosti v oblasti vyhledávání dotačních titulů a také erudici při zadávání a administraci veřejných zakázek. „Nabídl s ohledem na své dosavadní profesní zaměření a pracovní zkušenosti samostatné zajištění veškeré personální a právní agendy společnosti, kontrolu smluvních vztahů a důsledné uplatňování pohledávek a dalších nároků společnosti za dodavateli a třetími osobami. Se zřetelem na stávající problémy společnosti a její budoucí úkoly se tato volba jeví jako zcela optimální,“ domnívá se předseda představenstva.

Nově vybraný ředitel absolvoval v roce 2005 magisterské studium práva. Šest let působil jako pracovník státní organizace Správa železniční dopravní cesty. V roce 2011 se stal zaměstnancem jesenické radnice. Do funkce šéfa PMŠ by měl podle svých slov nastoupit v průběhu června, nejpozději 1. července. „Pocházím z Jeseníku, ale Šumperk se mi líbí. Je to hezké město v podhůří, zvlášť mě zaujal krásný výhled na Praděd ze šumperské strany,“ svěřil se nově vybraný ředitel.

odkaz Tomáš Pavlíček zdroj:muj

Kochat pohledem na nejvyšší moravsko-slezskou horu se však v nejbližších měsících zřejmě nebude. „Očekávám, že zvláště první půlrok ve funkci bude náročný. Musím detailně prostudovat chod společnosti, kterou zatím znám jen zvenčí a na základě veřejně přístupných informací. Zaměřím se na kontrolu smluv a jejich plnění, stav kolem hotelu Sport, také budu muset prostudovat běžný chod společnosti. Z usnesení rady města vím o plánovaném forenzním auditu. Sleduji dění v PMŠ i ve společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk. Jsem si vědom toho, že usednu na horkou židli a že situace v PMŠ je třaskavá,“ připustil Pavlíček.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

K otázce vymahatelnosti pohledávek, které PMŠ má vůči bývalém nájemci hotelu Sport, se nově vybraný ředitel zatím vyjádřit nechtěl. „Mám zkušenosti s vymáháním pohledávek, které jsem získal na jesenickém městském úřadě. Neznám však konkrétní situaci kolem hotelu Sport, nejdříve se musím obeznámit se smlouvami,“ uvedl Pavlíček.

Křeslo ředitele PMŠ se uprázdnilo koncem loňského roku, kdy dosavadní ředitel Luděk Šperlich rezignoval kvůli milionovým pohledávkám, které zůstaly za bývalým nájemcem hotelu Sport.

Autor: Vladimíra Krejčí

Fotogalerie

Patrik Tomáš Pavlíček bude nově řídit Podniky města Šumperka            zdroj foto: P. T. Pavlíček

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.