Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperáci přihlíželi jednání zastupitelů v nově upravené zasedačce

03. dubna 2015 - 15:40

Zpět na seznam článků

Už podruhé veřejnost sledovala přenos na internetu

Šumperáci přihlíželi jednání zastupitelů v nově upravené zasedačce

Šumperk - nově upravená zasedačka při jednání ZM foto: sumpersko.net

Křesla v několika řadách vyrovnaných tak, aby veřejnost měla přímý výhled na zastupitele, a dvě obrazovky, na nichž se vysílá průběh hlasování. Takové bylo nové uspořádání zasedací místnosti městské úřadovny v Rooseveltově ulici, v níž ve čtvrtek 2. dubna jednali šumperští zastupitelé.

Lidé, kteří přišli, aby rokování městského parlamentu sledovali, si přestavění zasedacího sálu pochvalovali. „Je to lepší, než bývalo. Na monitory je dobře vidět,“ svěřil se jeden z návštěvníků. „Není to kdovíco, ale přece jen posun k lepšímu,“ soudil jiný.

V minulosti měli voliči možnost usadit se podél stěn, kde jim ve výhledu na zastupitele zčásti bránily plastové zástěny, naznačující rozdělení místnosti. Veřejnost mohla usednout také ke stolům spolu s vedoucími odborů a dalšími zaměstnanci radnice, ale Šumperáci tísnící se podél stěn přes ně neměli dobrý výhled na promítací plátno.

původní prostor určený pro veřejnost foto: sumpersko.net

Novým uspořádáním zasedací místnosti vedení města odpovědělo na kritiku, snášející se na ně už od loňského podzimu.

Opoziční zastupitelka Zdeňka Dvořáková Kocourková opakovaně poukazovala na nedůstojné podmínky pro veřejnost, která při návštěvě jednání špatně vidí i slyší. Na minulém zasedání si na šumperské politiky „došlápla“ také krajská zastupitelka Miroslava Vlčková.

Dlouho přihlížela bouřlivému jednání a hlásila se o slovo, aniž by si jí předsedající schůze povšiml, až nakonec popadla mikrofon a spustila do něj bez vyzvání: „Nevím, jestli mi vůbec dáte příležitost promluvit. Navštívila jsem jednání zastupitelstev řady měst a obcí, ale nikde nebyly podmínky pro veřejnost tak nedůstojné. Měli byste si vyzkoušet, jaké to je, sedět dlouhé hodiny za plentou a nevidět na ty, kdo hovoří.“ Úpravy jednacího sálu však vedení města plánovalo ještě dříve, než schytalo kritiku krajské zastupitelky.

jedna z obrazovek, na nichž se vysílá průběh hlasování foto:sumpersko.net

Kromě toho, že se veřejnost dočkala lepších podmínek v zasedací místnosti, mohla také už podruhé sledovat rokování zastupitelů v přímém přenosu na internetu. „Vyzkoušela jsem on-line vysílání na stránkách města a viděla jsem lépe, než kdybych byla přímo v jednacím sále,“ pochvalovala si jedna ze Šumperaček. Podle digitálního počítadla přenos zasedání sledovaly čtyři stovky internetových surfařů. Záznam z předchozího jednání zastupitelstva byl spuštěn více než sedm set krát.

veřejnost může sledovat rokování zastupitelů na webu města

Prosadit natáčení se několikrát neúspěšně pokusila opozice, městský parlament však nakonec schválil návrh starosty Zdeňka Brože. Opozice byla překvapivě proti. Nezamlouvalo se jí totiž, že videozáznamy budou na webu města dostupné pouze do konce volebního období, a ne po dobu čtyř let, jak zastupitelé uskupení Pro-Region navrhovali.

Autor: V. Krejčí

Fotogalerie

Šumperk - nově upravená zasedačka při jednání ZM   foto: sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.