Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České republiky

22.05.2018 - Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České...

Počasí

prehanky-dest

22.05.2018 - Úterý

Teplota: 20 / 8 - Přeháňky-Déšť

prehanky-dest

23.05.2018 - Středa

Teplota: 20 / 12 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská veřejnost může v anketě rozhodnout o 750 tisících z městského rozpočtu

01. února 2018 - 22:11

Zpět na seznam článků

Hlasujte na stránkách města – odkaz v textu

Šumperská veřejnost může v anketě rozhodnout o 750 tisících z městského rozpočtu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Také v letošním roce město Šumperk připravilo tzv. participativní rozpočet, který vám dává možnost přímo rozhodovat o použití finanční částky ve výši 750 tisíc korun z veřejného rozpočtu města na realizaci menších investičních akcí.

O tom, jakým způsobem bude tato částka proinvestována, rozhodujete šumperská veřejnost prostřednictvím ankety do pátku 23. února. Hlasovat můžete pro jednu z možností. 

Město Šumperk průběžně zaznamenává podněty ke zlepšení (např. prostřednictvím korespondence s úřadem, webové aplikace Požadavky občanů apod.). „Z vašich podnětů vybralo město pět, o kterých nyní můžete hlasovat. Podněty byly vybrány s ohledem na jejich realizovatelnost (musí se týkat pozemku či majetku města Šumperka a musí být realizovatelné již v průběhu letošního roku),“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

anketa 2018 zdroj: mus

Prostřednictvím ankety uvedené na webu města ZDE můžete hlasovat pro jednu z možností až do pátku 23. února do sedmnácti hodin.

Přestože vítězný bude pouze jeden návrh, ostatními se, dle vyjádření Hajdukové, bude město zabývat a případně je zařadí do rozpočtu v následujících letech.

V loňském roce, kdy jste mohli prostřednictvím participativního rozpočtu hlasovat poprvé, zvítězila možnost pořízení nového mobiliáře ve městě v prostoru městské památkové zóny. Za částku půl milionu korun byly pořízeny nové odpadkové koše, stojany na kola a nové lavičky, které byly již nakoupeny a v jarních měsících budou instalovány.

Hlasovat můžete pomocí elektronického formuláře níže a případně v Informačním centru Šumperk v budově divadla prostřednictvím tištěného formuláře.

Autor: red., mus

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.