Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ústřední ředitel ČOI Velčovský ke zjištění na MFF:“Podnikatelé vystavili špatnou vizitku“

08. července 2013 - 14:55

Zpět na seznam článků

Každá druhá kontrola byla se zjištěním

Ústřední ředitel ČOI Velčovský ke zjištění na MFF:“Podnikatelé vystavili špatnou vizitku“

Ústřední ředitel ČOI, Ing.Vladimír Velčovský foto:archiv

Inspektoři České obchodní inspekce v Karlových Varech monitorovali prodejce a poskytovatele služeb po celé období konání Mezinárodního filmového festivalu a bilance kontrolních výsledků je ostudná.

V průběhu devíti dnů zkontrolovali sedmdesát provozoven a více než v polovině z nich, zjistili jedno nebo více porušení povinností. „Nepříjemným zjištěním pro mě je, že k tolika pochybením došlo i přesto, že jsme nijak netajili, že ČOI během festivalu zvýší počet inspektorů i kontrol a bude dodržování zákona sledovat. Podnikatelé tím vystavili špatnou vizitku sobě i České republice a já předpokládám, že ředitel inspektorátu v Plzni přihlédne k této skutečnosti při ukládání pokut,“ řekl Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI.  

Kromě nedodržení míry a hmotnosti u nápojů a potravin, necejchovaného skla a chybějících vah v další provozovně, která nabízela pokrmy s uvedením hmotnosti, zjistili inspektoři opět nesprávné účtování a dokonce diskriminaci spotřebitele. „Jednomu z hostů odmítl personál objednávku nápoje s odůvodněním, že v době obědů nápoj objednat nelze, zatímco druhému hostu u vedlejšího stolu nápoj objednán byl,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

ilustrační snímek

Po seznámení s výsledkem kontroly někteří podnikatelé zjednali nápravu okamžitě a následná kontrola již byla v pořádku, což bylo také cílem ČOI. „Ne všichni prodávající se však poučili, někteří závěry kontroly ignorovali a porušení zákona u nich bylo zjištěno opakovaně. I k tomu bude přihlíženo při stanovení výše pokuty,“ doplnila mluvčí Jelínková.

I přes tyto nepříjemné informace se nesmí zapomínat polovinu kontrolovaných subjektů, ve kterých i přes opakované návštěvy inspektorů ČOI nebylo shledáno porušení zákona. „Letošní kontrolní model se zvýšeným počtem inspektorů a opakovanými kontrolami se v Karlových Varech osvědčil, proto bude používán i při dalších podobných akcích,“ informovala Jana Jelínková.

 

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

Ústřední ředitel ČOI, Ing.Vladimír Velčovský   foto:archiv

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.