Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Winter Survival 2014 vyhráli vojáci ze 7.mechanizované brigády

31. ledna 2014 - 12:50

Zpět na seznam článků

Přední pozice na mistrovství obsazují české týmy

Winter Survival 2014 vyhráli vojáci ze 7.mechanizované brigády

Winter Survival 2014 zdroj foto:Armáda ČR

Ve čtvrtek 30.ledna odpoledne je v jesenických horách dobojováno. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samými mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2014 za sebou.

Závodníci byli během hlavní dvoudenní vytrvalostní etapy vystaveni značné fyzické a psychické zátěži, následné únavě a vyčerpání. Z náročného závodu však odstoupilo jen jedno družstvo, a to ze zdravotních důvodů. Poslední soutěžní disciplínou byl skicross v podobě tříkolové vyřazovací soutěže.

Winter Survival 2014 zdroj foto:Armáda ČR

Do vyřazovacích bojů se na dvě různé tratě vydávaly vždy čtveřice závodníků. Sjezdy probíhaly v husté mlze a za silného větru na svahu nad horským hotelem Figura. Ve skicrossu si nejlépe vedli vojáci z Týniště, Jindřichova Hradce a německého praporu horských myslivců v Mittenwaldu.

Winter Survival 2014 zdroj foto:Armáda ČR

Vítězem jubilejního 20.ročníku Mezinárodního mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2014 se stalo smíšené družstvo 7.mechanizované brigády ve složení nadporučík Viktor Novotný (74.lehký motorizovaný prapor Bučovice), desátník Ivo Vrba a svobodník Milan Wurst (73.tankový prapor Přáslavice). „Nasbírali jsme hodně bodů za rychlé přesuny v terénu a lezecké disciplíny. Motivace byla veliká. Jsme rádi, že jsme letos vyhráli my. Od začátku jsme se velmi snažili a také jsme měli štěstí,“ zhodnotil výsledek hlídky nadporučík Viktor Novotný.

Winter Survival 2014 zdroj foto:Armáda ČR

Po lítém boji o pozice na druhém a třetím místě stříbrné medaile vybojovali nadporučík Michal Pech, rotmistr Miroslav Šroler a četař Jiří Juhas z Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí. Bronz zaslouženě získali poručík Ondřej Hrabánek, rotný Jakub Havel a četař Zdeněk Šroler ze 14. pluku logistické podpory Pardubice.

Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Petr Pavel, rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl a velitel 7.mechanizované brigády plukovník Josef Kopecký.

Rektor Univerzity obrany generál Přikryl blahopřeje oceněným zdroj foto:Armáda ČR

Slavnostní ceremoniál proběhl na vojenské zotavovně Ovčárna pod Pradědem za účasti představitelů české armády, pozvaných hostů a lidí, kteří stáli u zrodu této ojedinělé soutěže.„Museli jste se vypořádat s mimořádně náročnými disciplínami a v drsných horských podmínkách prokázat nejen fyzickou zdatnost a psychickou odolnost, ale i nezbytné vojensko-praktické dovednosti důležité pro přežití v extrémních přírodních podmínkách. Přitom důležitá byla týmová spolupráce. I když zvítězit může jen jeden tým, všechna družstva, která došla do cíle, se mohou právem cítit vítězi,“ řekl na adresu účastníků závodu generálporučík Petr Pavel.

Generál Pavel pozdravil přítomné zdroj foto:Armáda ČR

Náčelník generálního štábu ocenil také skutečnost, že soutěž dokončilo devatenáct týmů a že se nikomu nic vážného nestalo. „Chci poděkovat organizátorům závodu a pracovníkům vojenské zotavovny Ovčárna za bravurní zvládnutí příprav a realizaci jubilejního dvacátého ročníku Winter Survival,“ uvedl mimo jiné generál Pavel.

Autor: red.,P.Pazdera zdroj foto:Armáda ČR

Fotogalerie

Winter Survival 2014                zdroj foto:Armáda ČR

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.