Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 6 - SkoroJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

Regionální potravina 2014 zná své výherce

03. června 2014 - 16:50

Zpět na seznam článků

Ochutnávka bude na Šumperském Hafanovi

Regionální potravina 2014 zná své výherce

Regionální potravina 2014 - odborná komise hodnotí zdroj foto:L.Hošková

Osm výrobků z Olomouckého kraje, které se vyznačují výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi, ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2014. O prestižní značku se utkalo 81 produktů od pětatřiceti výrobců. Bojovalo se v devíti kategoriích, nejsilněji zastoupené byly pekařské a masné výrobky.

Pečená Bránice, Hanácký tvaroh Drásal, Jogurt Běláček bílý, Chléb leštinský speciál, Jablečný mošt Johanna Schrotha, Skaličský med květový-lipový, zákusek Větrník a Sušená jablka.

jogurt Běláček bílý

Tyto dobroty se nově mohou pyšnit prestižní značkou Regionální potravina. Pouze v kategorii masné výrobky trvanlivé nebyla cena udělena. Uspěla zemědělská družstva Újezd u Uničova, Senice na Hané i Jeseník, Pekařství Leština, společnost Paulla a výrobci Vladimír Šantrůček, Jaroslav Juráň a Eduard Kozák.„Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství, jehož cílem je podpora malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let,“ objasnila Lucie Hošková z Agrární komory Olomouckého kraje.

odborná porota posuzuje

Výrobky hodnotila osmičlenná komise, v níž zasedli zástupci zemědělské a potravinářské inspekce, potravinářské komory, veterinární správy, agrární komory, ministerstva zemědělství, krajského úřadu a zemědělského intervenčního fondu.„Moje rodinná firma se věnuje pěstování ovoce od roku 1991. V prosinci 2011 jsem zahájil provoz sušárny. Ovoce vypěstované v systému BIO je sušeno horkým vzduchem, který zajišťuje kotel na ekologické palivo,“ uvádí k oceněným Sušeným jablkům jejich výrobce Eduard Kozák.

Ochutnávka bude na Šumperském Hafanovi

„Se značkou Regionální potravina se spotřebitelé setkají v obchodní síti. Příležitost k ochutnávce produktů oceněných v tomto roce i v minulých letech se veřejnosti naskytne v neděli 22. června od 14 hodin v areálu šumperského Pavlínina dvora. Některé výrobky si návštěvníci budou moci i zakoupit. Prezentace loga Regionální potravina doplní akci Šumperský Hafan,“ upřesnila Hošková.

Lucie Hošková - ochutnávka Regionálních potravin 2012

Kvalitní občerstvení doplní klasické české a moravské dobroty, které se osvědčily na Farmářských trzích. Prodávat se budou frgále, sladké koláčky i škvarkové tyčinky. Jídlo bude možné zapít mimo jiné třeba kávou Henri, která se už přes dvacet let praží v Olomouci a v roce 2012 získala ocenění Výrobek Olomouckého kraje.

Autor: red.,V.Krejčí, zdroj foto:L.Hošková

Fotogalerie

Regionální potravina 2014 - odborná komise hodnotí   zdroj foto:L.Hošková

Související články

Další články z rubriky

Muži zachránili řidiče z hořícího auta

Muži zachránili řidiče z hořícího auta

Slavnostní předání ocenění Gentleman silnic

PODNIKÁNÍ NA ZKOUŠKU

PODNIKÁNÍ NA ZKOUŠKU

V rámci projektu „Lepší život na šumperském venkovu“

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.