Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Regionální potravina 2014 zná své výherce

03. června 2014 - 16:50

Zpět na seznam článků

Ochutnávka bude na Šumperském Hafanovi

Regionální potravina 2014 zná své výherce

Regionální potravina 2014 - odborná komise hodnotí zdroj foto:L.Hošková

Osm výrobků z Olomouckého kraje, které se vyznačují výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi, ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2014. O prestižní značku se utkalo 81 produktů od pětatřiceti výrobců. Bojovalo se v devíti kategoriích, nejsilněji zastoupené byly pekařské a masné výrobky.

Pečená Bránice, Hanácký tvaroh Drásal, Jogurt Běláček bílý, Chléb leštinský speciál, Jablečný mošt Johanna Schrotha, Skaličský med květový-lipový, zákusek Větrník a Sušená jablka.

jogurt Běláček bílý

Tyto dobroty se nově mohou pyšnit prestižní značkou Regionální potravina. Pouze v kategorii masné výrobky trvanlivé nebyla cena udělena. Uspěla zemědělská družstva Újezd u Uničova, Senice na Hané i Jeseník, Pekařství Leština, společnost Paulla a výrobci Vladimír Šantrůček, Jaroslav Juráň a Eduard Kozák.„Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství, jehož cílem je podpora malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let,“ objasnila Lucie Hošková z Agrární komory Olomouckého kraje.

odborná porota posuzuje

Výrobky hodnotila osmičlenná komise, v níž zasedli zástupci zemědělské a potravinářské inspekce, potravinářské komory, veterinární správy, agrární komory, ministerstva zemědělství, krajského úřadu a zemědělského intervenčního fondu.„Moje rodinná firma se věnuje pěstování ovoce od roku 1991. V prosinci 2011 jsem zahájil provoz sušárny. Ovoce vypěstované v systému BIO je sušeno horkým vzduchem, který zajišťuje kotel na ekologické palivo,“ uvádí k oceněným Sušeným jablkům jejich výrobce Eduard Kozák.

Ochutnávka bude na Šumperském Hafanovi

„Se značkou Regionální potravina se spotřebitelé setkají v obchodní síti. Příležitost k ochutnávce produktů oceněných v tomto roce i v minulých letech se veřejnosti naskytne v neděli 22. června od 14 hodin v areálu šumperského Pavlínina dvora. Některé výrobky si návštěvníci budou moci i zakoupit. Prezentace loga Regionální potravina doplní akci Šumperský Hafan,“ upřesnila Hošková.

Lucie Hošková - ochutnávka Regionálních potravin 2012

Kvalitní občerstvení doplní klasické české a moravské dobroty, které se osvědčily na Farmářských trzích. Prodávat se budou frgále, sladké koláčky i škvarkové tyčinky. Jídlo bude možné zapít mimo jiné třeba kávou Henri, která se už přes dvacet let praží v Olomouci a v roce 2012 získala ocenění Výrobek Olomouckého kraje.

Autor: red.,V.Krejčí, zdroj foto:L.Hošková

Fotogalerie

Regionální potravina 2014 - odborná komise hodnotí   zdroj foto:L.Hošková

Související články

Další články z rubriky

Poníci z Přestavlčic kouzlili úsměvy na tvářích pacientů

Poníci z Přestavlčic kouzlili úsměvy na tvářích pacientů

I lékařů a sester Neurologické kliniky FN Olomouc

Do Jeseníků znovu zamíří cyklobusy

Do Jeseníků znovu zamíří cyklobusy

Přepraví kola a dovezou zážitky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.